• İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

  Özellikle son birkaç senedir Türkiye’nin dört bir yanında modern binalar ve projeler bir bir yerini almaya başladı. Evlerin dış görünüşü kadar iç mekan tasarımları da bir o kadar çağdaş ve lüks bir bakış açısıyla dizayn ediliyor. Bu dairelerin Avrupa’da görebileceğiniz herhangi bir evden farksız olmasının sebebi ise tabii ki alanında uzman yerli profesyonellerimiz. Bugün size tanıtacağımız proje, Konya Seydişehir’de Dr. Mustafa Yılmaz’a ait dairenin iç mekan tasarımı. Projede imzası bulunan isim ise merkezi İstanbul’da bulunan İklima Şenol İç Mimarlık. Ev dekorasyon iç mimar profesyonelimiz ve projeleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için telefon numarası: 0 212 877 66 76 

  ev-dekorasyon-iç-mimarlık

   

  Yaratıcı aksesuarlarla güzelleşen duvarlar

  Daire turumuza antre ile başlıyoruz. İki bölümden oluşan antre hem işlevsel hem de çok estetik. Sağ taraf tavana dek uzanan beyaz kapaklı dolaplarla kaplanmış. Böylece ev sahipleri daireye adım atar atmaz depolama bakımından sorun yaşamıyor. Sol taraf ise tamamen duvar dekoruyla süslenmiş. Çeşitli yazılar, resimler, küçük bir askı ve ayna ile süslenen duvar bölümü çok yaratıcı. Renk olarak ise dolaplar beyazken resimlerin bulunduğu duvar ve zemin ise siyah tercih edilerek kontrast sağlanmış.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Aydınlık bir koridor

  Hol ile koridor arasında kenarları siyah olan camlı bir kapı bulunuyor. Koridor bölümü oldukça ferah ve ışıklı. Bu aydınlığı tavandaki iki adet avize sağlıyor. Siyah kapının sol tarafında simetrik olarak yerleştirilmiş üç adet resim mevcut. Sol kısımda ise odalara açılan kapılar görülüyor.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Seçkin Detaylarla Hol Dekorasyonu

  Bu resimde holü farklı bir açıdan görüyoruz. Hol dekorasyonunda genellikle çok fazla mobilya kullanılmaz, çünkü burası bir geçiş bölümüdür. Ancak alanı tamamen boş bırakmak da kötü gözükür. İç mimar, hol dekorasyonu için bir konsol ile ayna kullanmış. Aynanın özelliği ise tıpkı antre kapısı gibi siyah çizgilere bölünmesi.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Şıklığı ile Göz Kamaştıran Salon

  Salonlar her evin en şık bölümüdür. Dairenin salonunda da az sayıda eşya ile hem işlevsel hem de gösterişli bir dekorasyona elde edilmiş. Üç adet rahat kanepeden oluşan oturma grubunda gece mavisi ile siyah kullanılmış. Salonun odak noktası olan koltuklar renkleriyle tüm bakışları üzerine çekiyor. Arka planda oturma grubuna ek olarak bir yemek bölümü mevcut.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Rahat Oturma Odası

  Salona ek olarak dairede ikinci bir oturma odası daha bulunuyor. Burası da oldukça geniş bir oda. Bir televizyon, L şeklinde bir kanepe, rahat bir tekli koltuk, yuvarlak sehpa ve yeterli sayıda depolama alanıyla oldukça kullanışlı bir oturma odası. İşlevsel bir oda olmakla birlikte estetik de ihmal edilmeyerek duvarlar çeşitli resimlerle süslenmiş.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Mevcut Alanı En İyi Şekilde Kullanan Mutfak

  Mutfaklar çok sayıda depolama alanına gerek duyduğu için tasarım sürecinde mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Projeye ait mutfakta alan dağılımın kusursuz şekilde yapıldığını görüyoruz. Balkona bakan mutfağın her iki yanında tezgah ve dolaplar mevcut. Ortada ise ada tezgah bulunuyor. Böylece çalışma yüzeyi bakımından epey alana sahip oluyor ev sahipleri.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Zarif Yemek Bölümü

  Mutfağın bir bölümü yemek alanı olarak tasarlanmış. Paralel uzanan tezgahları yatay bir şekilde kesen yemek masası ahşap tercih edilmiş. Sandalyeler ise mutfak dekorunda olduğu gibi siyah beyaz karışık yerleştirilerek eğlenceli bir şekilde tamamlanmış. Duvarda yavaş yavaş tamamlanan bir Eyfel Kulesi görüyoruz.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Beyazlara Bürünmüş Ebeveyn Odası

  Yatak odaları insanların uykuya dalmasını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmelidir. Ebeveyn odası da bu amaçla sade bir şekilde dekore edilerek dinlendirici bir atmosfer sağlanmış. Mavi perdeler dışında odadaki her şey beyaz. Yatağın karşısında ise televizyon bulunuyor.

  İç Mimar Gözüyle Ev Dekorasyonu

   

  Renkli Genç Odası

  Daire turumuzu genç odasıyla tamamlıyoruz. Renkli nevresim örtüleri kullanılan yatak, duvardaki çeşitli resimlerle gayet dinamik hale gelmiş. Odanın kalanında giysi dolabı ile çalışma masası mevcut.

  Ev Dekorasyon İç Mimar

  yazımızı beğendiyseniz ‘Geleceğin Ofisleri‘ başlığına göz atabilirsiniz.