• İstanbul İç Mimarlık Dekorasyon Ofisi

  İstanbul İç Mimarlık Dekorasyon Ofisi

  İç Mimarlık Ofisi İstanbul

  İKLİMA ŞENOL


  Beyşehir – Konya’ da doğdu. Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin ardından Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümünde lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yuksek Lisans eğitimi ile Amerika Birleşik Devletleri -NAAB- tarafından eşdeğerlik hakkı kazandı. İngiltere Salford Üniversitesi’ nde Sürdürülebilir Mimarlık ve Kentsel Dönüşüm konusunda eğitim aldı. BREEAM International Assessor (BREEAM Uluslararası Eksperi) olma yetkisi  kazanarak sürdürülebilir mimarlık konusunda uzmanlaştı. MESA Mesken A.Ş., Alp Mimarlar ve ardından Hatırlı Mimarlık bünyesinde çalışan İklima Şenol 2014 yılından itibaren kurucusu olduğu ‘İklima Senol Mimarlık’ bünyesinde  çalışmalarını sürdürmektedir. İç Mimarlık alanında diş klinikleri, eczaneler, muayenehane- müşterek muayenehaneler, ofisler, oteller, konutlar gibi pek çok alanda anahtar teslim proje ve uygulama hizmeti vermiştir.

  mimarlık-ofisi-istanbul

  İŞ SÜRECİMİZ
  İş sürecimiz, alan analizi ve fizibilite çalışmalarımız ile başlar. Problemlerin çözümünde temel alınan ulusal ve uluslararası standartlar, mimari tasarım prensiplerimiz ile işverenimizin öneri, talep ve gereksinimlerinin harmanlanması sonucu şekillenir. Uygun alternatifler işverene 2 ve 3 boyutlu görseller halinde sunulur. Sunum aşamasında, günümüz teknolojisinin sağladığı olanaklardan faydalanılıp, işverenin yapıyı bitmiş hali ile hayal edebilesi amaçlanır. Seçilen tasarım geliştirilerek mimari proje haline getirilir. Uygulama – imalat detaylarına kadar projelendirilen tasarımın, gerekli kurumlarca verilecek ruhsat işlemleri takip edilir. İşveren bu konularda bilgilendirilir. Ruhsat aşaması tamamlanan projenin, şantiye için tüm proje gereksinimleri hazırlanır. Yapının inşası boyunca kontrolörlük hizmeti üstlenilir.

  İKLİMA ŞENOL MİMARLIK OFİSİ İstanbul Şişli’de kullanıcı odaklı bir mimarlık anlayışıyla;  kentsel çevreye duyarlı olarak ele alınan ve kentsel tasarımın bir parçası olarak geliştirilen mimari projeler üretmek ve kullanıcının konfor ve mutluluk içinde yaşaması için çevrenize değer katmaktadır..